Home / Lajme / Botë / Rojet bregdetare amerikane kapin 18 tonë kokainë

Rojet bregdetare amerikane kapin 18 tonë kokainë

Rojet bregdetare amerikane kanë kapur 18 tonë drogë të llojit kokainë të cilat i kanë konfiskuar në San Diego.

Droga e sjell në breg nga e enjtja prej Waesche është kapur nga tetë ekipet bregdetare në Paqësorin Lindor nga fundi i marsit deri këtë muaj, transmeton Klan Kosova.

Këto roje kanë thënë se kanë pasur personelin e fokusuar dhe burimet e tyre në zonat transit në Paqësorë përgjatë dy viteve të fundit.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *