Home / Lajme / Maqedoni / Rusët mohojnë akuzat për ndërhyrje në Maqedoni, fajësojnë SHBA-të dhe “Sorosin”

Rusët mohojnë akuzat për ndërhyrje në Maqedoni, fajësojnë SHBA-të dhe “Sorosin”

Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë ka reaguar ndaj shkrimeve të gazetës britanike ”the Guardian” ku thuhet se Rusia është angazhuar dhjetë vite për të ndërhyrë në Maqedoni që vendi të mos afrohet me perëndimin,

Sipas tyre, raporti është një tentim i pamatur për t’u hedhur diku tjetër përgjegjësia për krizën e thellë në Maqedoni, duke shtuar se akuzat e pabaza kanë qëllim të shpërndajnë gënjeshtra për financim të mediave në Maqedoni, akuza që sipas MPJ-së ruse, vijnë nga organizata që mbështeten nga struktura shtetërore amerikane dhe fonde të George Soros.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *