Home / Lajme / Botë / Rusia thotë se është pothuajse e sigurt se lideri i ISIS Abu Bakr al-Bagdadi është vrarë

Rusia thotë se është pothuajse e sigurt se lideri i ISIS Abu Bakr al-Bagdadi është vrarë

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë sot se është pothuajse e sigurt se lideri i Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi, është vrarë, raporton agjencia e lajmeve RIA.

Javën e kaluar, Moska tha se forcat e saj mund ta kenë vrarë liderin e fshehtë të Shtetit Islamik, transmeton Express.

Por, Uashingtoni nuk ka mundur ta vërtetojë vdekjen e tij, ndërsa zyrtarët perëndimorë dhe irakianë ishin skeptikë./Express/

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *