Home / Kryesoret / Sa shqiptarë uruan fitoren e “Vardarit”, por festa u kthye në koret “Shqiptarë të mallkuar”?!

Sa shqiptarë uruan fitoren e “Vardarit”, por festa u kthye në koret “Shqiptarë të mallkuar”?!

Disa shqiptarë uruan fitoren e “Vardarit”, por festa u kthye në koret “Shqiptarë të mallkuar” dhe parulla tjera antishqiptare.

Gjatë festës mbrëmë për shpalljen e  klubit hendbollistik të “Vardarit” kampion i Evropës, nuk kanë munguar thirrjet raciste antishqiptare. “Shqiptarë të mallkuar” dhe fyerje tjera kanë qenë pjesë e koreve të tifozëve “Komitët” dhe të një pjese tjetër të atyre që kishin dalur për të festuar.

Edhe përkundër kësaj dukurie që ska të ndalur me këto thirrje, shumë shqiptarë nuk kanë hezituar të urojnë këtë fitore, duke e quajtur arritje historike.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *