Home / Lajme / Maqedoni / Seanca e katërt e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë

Seanca e katërt e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot do ta mbajë seancën e katërt.

Siç informoi pres shërbimi qeveritar në pajtim me propozimin në rend dite të seancës së katërt qeveritare janë prioritetet reformuese urgjente, gjendja dhe progresi në procesin e integrimit evropian, shfrytëzimi i implementimit të fondeve të BE-së, statusi i realizimit të prioriteteve të RM-së për hyrje në NATO dhe disa çështje të caktuara kadrovike.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *