Home / Lajme / Maqedoni / Sheqerinska: NATO është qëllimi ynë strategjik

Sheqerinska: NATO është qëllimi ynë strategjik

Ministrja e sapozgjedhur e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska, në mbledhjen e sotme në me shefin e Zyrës për lidhje të NATO-s në Maqedoni, Gorazd Bartol, ka thënë se anëtarësimi në Aleancë është një nga prioritetet kyçe strategjike të vendit,

 

‘Për ne ekzistojnë tre elemente kyçe-procesi i reformave në ushtri, të vendosura në afat real kohor, modernizimi i ushtrisë, për të cilën pres edhe mbështetje në këtë proces nga ana juaj dhe reformë e brendshme në lidhje me stafin, e cila për ne është shumë e rëndësishme të dëshmohet profesionalizmi dhe të çlirohet nga politika’, ka potencuar ministrja në takim me Bartol-in, njofton AIM.

Ajo ka shtuar se Maqedonia, përsëri tregoi se ka kapacitet për ndryshime dhe se ka vetëdije të kthehet në rrugën e drejtë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *