Home / Showbiz / Shfaqet Aida Baraku pas shumë vitesh, ja sa ka ndryshuar (Foto)

Shfaqet Aida Baraku pas shumë vitesh, ja sa ka ndryshuar (Foto)

Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku prej dekadash kanë vulosur emrin e tyre në industrinë e muzikës shqiptare, edhe pse prej më shumë se një dekade nuk janë aktiv si këngëtarë, shkruan Artistët Shqiptarë.

Edhe pse janë tërhequr nga çdo paraqitje televizive dhe jeta e showbizit, ata kanë qenë aktiv duke punuar në “prapaskenë” për artistët e tjerë.

Armendi theu akullin në një program festiv të vitit të ri, në fillim të janarit të këtij viti, duke dhënë intervistë për një televizion, ku u shfaq në publik pas shumë vitesh me shumë ndryshime, shkruan Artistët Shqiptarë.

Në anën tjetër shumë fansa e adhurues të muzikës së tyre, janë kurioz të shohin Aida Barakun sot, se si ka ndryshuar me kalimin e viteve, pasi më shumë se një dekadë ajo nuk është parë në asnjë fotografi.

Lexo edhe  Enca inspirohet nga Era Istrefi, ja si e kopjon! (Foto)

Disa foto ekskluzive kanë arritur sot në faqen e portalit tonë (ArtistëtShqiptarë), ku Aida dhe Armendi shihen bashkë duke shetitur rrugëve të Prishtinës.

Aida sot është 48 vjeçe dhe pamja e saj ka ndryshuar, që nga koha e “Titanikut” e hiteve tjera ku e pamë për herë të fundit.

Ajo dhe Armendi vazhdojnë të gëzojnë respekt të madh nga kolegët dhe populli, edhepse jo prezent, mungesa e tyre është e qartë.

Ndryshe Armendi ka premtuar se këtë vit do të sjellë disa këngë pas një pauze të gjatë./Artistët Shqiptarë

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *