Home / Lajme / Maqedoni / Shiu krijon liqene në Serbi, përmbyten shtëpitë dhe rrugët, evakuohen 42 persona (FOTO/VIDEO)

Shiu krijon liqene në Serbi, përmbyten shtëpitë dhe rrugët, evakuohen 42 persona (FOTO/VIDEO)

Për shkak të reshjeve të rënda që të markurën pasdite përfshiu rajonin Vrshac të Serbisë, janë përmbytur dhjetëra shtëpi në vende Uljma dhe Shushare, si dhe rrugët lokale në mes të dy vedeve, përcjell TetovaSot.

Sipas burimeve të RTS, një grua e moshuar është mbytur.

“Situata në vende Uljma dhe Shushare, ku nga shirat e rënda janë përmbytur disa shtëpi dhe është e qëndrueshme, dhe anëtarët e Sektorit të Emergjencave kanë evakuuar 42 persona”, tha nënshefi i njësisë shpëtimit,  Dragan Dončevski./Tetovasot/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *