Home / Lajme / Maqedoni / Shiu përmbyti Muzeun e Maqedonisë (Foto)

Shiu përmbyti Muzeun e Maqedonisë (Foto)

Pas kontrollit në objektin e Muzeut të Maqedonisë, ministri i kulturës Robert Allagjozovski publikon fotografi me pamje të mjerrueshme të brendisë së objektit të muzeut të braktisur nga institucionet ku vërehen hapësira të pëmbytura dhe mure të plasaritura si pasojë e reshjeve të shiut, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 

Javorja Fokus citon ministrin Allagjozovski të thotë se braktisje e tmershme e institucionit ku ruhet trashëgimia më e vlefshme.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *