Home / Kryesoret / Shkëndija në ndeshjen e parë nikoqir në Strumicë – (VIDEO)

Shkëndija në ndeshjen e parë nikoqir në Strumicë – (VIDEO)

Skuadra e Shkëndijës në garat e sivjetme të Ligës së Evropës do të debutojë si nikoqir e jo si mysafir. Kështu Shkëndija dhe Dacia ndeshjen e parë paraeliminatore në Ligën e Europës do ta luajnë në stadiumin “Mlladost” në Strumicë dhe jo në Moldavi siç ishte raportuar një ditë më parë, pas hedhjes së shortit thuhet në njoftimin e faqes së klubit moldav. Një vendim të tillë e ka marrë UEFA, për shkak të përputhjes së terminëve të skuadrave të Maqedonisë në garat evropiane. Ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 6 korrik në qytetin Spee të Moldavisë.

 

 

 

 

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *