Home / Lajme / Botë / Shpërthim në Nju Jork, 34 të plagosur (Foto)

Shpërthim në Nju Jork, 34 të plagosur (Foto)

Një shpërthim, i cili dyshohet se është shkaktuar pas një rrjedhje gazi në një pallat 12 katësh ka shkaktuar 34 persona të plagosur, në zonën e njohur si Tribeca.
Raportohet se pjesa më e madhe e të plagosurve kanë probleme të lehta me frymëmarrjen për shkak se kanë thithur monoksid karboni,ndërsa një prej tyre konfirmohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Pas alarmit, mediat lokale kanë raportuar se afro 100 forca zjarrëfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë edhe evakuimin e pallatit, shkruan “The Sun”.

1497368111_31497368106_21497368096_1

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *