Home / Lajme / Maqedoni / Specialja paralajmëron aktakuza të reja në javën që vjen

Specialja paralajmëron aktakuza të reja në javën që vjen

Prokurorja Speciale Publike (PSP), Katica Janeva, ka paralajmëruar që në javën e ardhshme do të ngriten aktakuza të reja, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ajo kërkoi vazhdimin e afatit dhe procedime më të shpejta të lëndëve nga Gjykata Penale në Shkup. Janeva bëri të ditur se deri tani janë shkruar 12% të materialeve, kurse janë ndëgjuar 45% të përgjimeve, pjesa tjetër nuk janë prekur aspak./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *