Home / Lajme / Botë / Sulm me armë në Orlando të SHBA-ve, 5 të vdekur

Sulm me armë në Orlando të SHBA-ve, 5 të vdekur

Të paktën 5 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e të shtënave me armë në Orlando. Të shtënat kanë ndodhur në një park industrial në verilindje të Orlandos.

Sipas policisë në Orange County, Florida, situata është e qëndrueshme dhe nën kontrollin e autoriteteve.

Zyra e Sheriffit të Qarkut Orange i ka konsideruar të shtënat një “incident tragjik”, por nuk ka dhënë shumë detaje të tjera. “Nuk ka kërcënim për komunitetin lokal”, thonë policia.

Incidenti vjen pothuajse një vit pas sulmit terrorist në klubin e natës Pulse të Orlando, më 12 qershor 2016, kur një person i armatosur vrau 49 persona dhe plagosi 53 të tjerë.

Foto nga vendi i ngjarjes

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *