Home / Lajme / Botë / Sulm në një katedrale në Paris, një i vdekur

Sulm në një katedrale në Paris, një i vdekur

Policia e Parisit i janë përgjigjur thirrjes, pasi janë dëgjuar disa të shtëna në katedralen e “Notre Dame-it”, raportojnë mediat franceze.

 

Një burrë kishte sulmuar një zyrtar policor me çekiç, i cili më pas është qëlluar si kundërpërgjigje, transmeton Telegrafi.

Sipas informacioneve më të fundit, sulmuesi është vrarë, derisa policia ka paralajmëruar të gjitha ata që gjendeshin në atë zonë që të fshihen apo strehohen në zona më të sigurta.

 

 

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *