Home / Lajme / Kronika e zezë / Sulm terrorist në një resort turistik

Sulm terrorist në një resort turistik

Një sulm terrorist besohet se është duke ndodhur në një resort turistik në Mali. Siç raporton BBC, ky resort frekuentohej nga qytetarë europianë dhe amerikanë.

Banorët kanë treguar se kanë dëgjuar të shtëna të shumta.

Një zëdhënës i policisë është shprehur se sulmi ka ndodhur në zonën e njohur me emrin ‘Le Campement’ në Dougourakoro, në lindje të kryeqytetit Bamako të Malit.

Gjithashtu lexo

47­-vjeçari Gazmend Dervishi humb jetën në aksident, po udhëtonte me motorr

Një shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në një aksident rrogor, teksa po udhëtonte me motorr. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *