Home / Lajme / Maqedoni / Takim ndërmjet kryeministrit Zaev dhe ambasadorit të Izraelit Orian

Takim ndërmjet kryeministrit Zaev dhe ambasadorit të Izraelit Orian

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev sot u takua me ambasadorin e Izraelit në Maqedoni Dan Orian ku kanë diskutuar për marrëdhëniet e mira ndërmjet dy vendeve me theks të veçantë në përmirësimin e bashkëpunimit ekonomik,

Ambasadori Orian i përcolli kryeministrit Zaev urimin e kryeministrit izraelit Netanyahu për zgjedhjen e tij si kryetar i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë dhe shprehu përkrahjen e Izraelit për ndryshimet në Maqedoni të cilat do të ishin shenjë e stabilitetit dhe perspektivës ekonomike për vendin.

Në takim ambasadori Orian poashtu shprehu falënderimet për kujdesin që tregon shteti për bashkësinë hebreje në Republikën e Maqedonisë./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *