Home / Lajme / Maqedoni / Tarçullovski: Çdo lëvdatë për deputetët që hapën dyert e Kuvendit (Video)

Tarçullovski: Çdo lëvdatë për deputetët që hapën dyert e Kuvendit (Video)

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Johan Tarçullovski, i cili në videot e publikuara nga Kuvendi, në të enjten e përgjakshme shihet se si i tregon turmës së ku është konferenca për shtyp, në të cilën ndodheshin deputetët dhe gazetarët e opozitës së atëhershme, në një video të publikuar na “Makfaks​”, ai thotë se nuk ndjehet fajtor, nuk ndjen përgjegjësi, ndërkaq deputetëve që i kanë hapur dyert u dëshiron çdo të mirë,

Tarçullovski ishte i dënuar nga Gjykata e Hagës me 6 vite heqje lirie, dhe pas kthimit të tij në Maqedoni u angazhua në partinë e Gruevskit me ç’rast arriti të bëhet edhe deputet i Kuvendit.

TEMAT:

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *