Home / Lajme / Maqedoni / Taseva: Më mirë dhjetë fajtorë të jenë në liri, se sa një i pafajshëm në burg

Taseva: Më mirë dhjetë fajtorë të jenë në liri, se sa një i pafajshëm në burg

Në punëtorinë e organizuar sot për qasje në drejtësi për qytetarët, Sllagjana Taseva nga Transparenca Maqedoni, deklaroi se është më mirë që dhjetë fajtorë të jenë në liri, se sa një i pafajshëm në burg,

 

Sipas analizave në gjashtë lëndë gjyqësore, ish-gjykatës vërtetojnë se qytetarët nuk kanë qasje në gjykim të drejtë. Taseva pohon se gjykatat sigurojnë me vështirësi gjykim të drejtë dhe të rregullt.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *