Home / Lajme / Botë / Të paktën 11 persona e kanë humbur jetën në Siberi

Të paktën 11 persona e kanë humbur jetën në Siberi

Të paktën 11 persona e kanë humbur jetën në një aksident me autobus në Rajonin Transbaikal të Siberisë, lajmëroi TASS.

Autobusi kishte rënë në një kanal dhe është përmbytur në rrugën midis qyteteve Irkutsk dhe Çita rreth mesnatës.

“Në autobus ka pasur 51 persona, nga të cilët 11 e kanë humbur jetën, ndërsa 25 kanë marrë lëndime”, deklaroi një përfaqësues i autoriteteve lokale, duke theksuar se të lënduarit janë rrugës për në spital.

Autobusi ka transportuar besimtarë, të cilët ktheheshin në Çita nga ceremonia fetare në fshatin Urluk në rajonin Krasnoçiko

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *