Home / Lajme / Kronika e zezë / Të paktën 25 viktima gjatë shpërthimit në Afganistan

Të paktën 25 viktima gjatë shpërthimit në Afganistan

Të paktën 25 persona e kanë humbur jetën, ndërsa rreth 60 të tjerë janë plagosur sot gjatë shpërthimit të një automobil-bombe para një banke në provincën afgane Helamdn, njofton Bi-Bi-Si.

Shpërthimi ka ndodhur derisa të punësuar nga sektori civil dhe ushtria kanë pritur në radhë.

Sulmi është kryer rreth mesditës sipas kohës lokale para “Bankës së re të Kabulit”.

Tani për tani askush nuk mori përgjegjësi për sulmin, që po ndodh në kohë kur talebanët paralajmëruan “ofensivë më të fuqishme pranverore”

Gjithashtu lexo

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *