Home / Lajme / Maqedoni / Temperaturat e larta, këto janë këshillat mjekësore për qytetarët në Maqedoni

Temperaturat e larta, këto janë këshillat mjekësore për qytetarët në Maqedoni

Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoni apelon te qytetarët që të respektojnë udhëzimet për mbrojtje nga temperaturat e larta, sipas nivelit të ngjyrës së verdhë,

Qytetarët udhëzohen të mos qëndrojnë në diell, të mos dalin nga shtëpitë nga ora 11:00 e deri në ora 17:00 nëse nuk kanë obligime, të vishen me veshje të lehtë, të mbajnë edhe syze dielli dhe kapele.

Gjithashtu, qytetarëve u kërkohet të hanë ushqime të lehta dhe jo të yndyrshme, pije të ndryshme, ujë natyral, të mos konsumojnë alkool.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *