Home / Lajme / Maqedoni / Tensione në Komisionin për financim dhe buxhet, deputetët akuzojnë Bogovin

Tensione në Komisionin për financim dhe buxhet, deputetët akuzojnë Bogovin

“Përderisa po stabilizohet situata politike dhe paqartësia rreth eurointegrimeve, në dy vitet e ardhshme mund të vijë një ringjallje e ekonomisë në lidhje me investimet dhe qytetarët ta ndjejnë përfitimet nga ato”, deklaroi guvernatori Dimitar Bogov para anëtarëve të Komisionit për financim dhe buxhet, i cili sot po rishikon raportin vjetor të punës së Bankës Popullore, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 

Deputetët Bogovit i thase se Banka Popullore mund të jep kontribut më të madh për zgjidhjen e krizave dhe situatave ekonomike.

Bogovi tha se si guvernator, çdo herë ka punuar në mënyrë të pavarur dhe transparente.

Në seancën e Komisionit për financim dhe buxhet, është rishikuar edhe raporti për punën e Entit Shtetëror për Revizion në vitin e kaluar./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *