Home / Kryesoret / Tërmeti godet sërish Ohrin dhe Strugën

Tërmeti godet sërish Ohrin dhe Strugën

Një tërmet prej 2.8 shkallë të Rihterit dhe intensitet III-IV shkallë sipas shkallës makroseizmike Evropiane ka goditur qytetet Ohër, Strugë, Resnje.

Tërmeti ka ndodhur rreth orës 1 pas mesnaten. Sipas Institutit Seizmologjik të Maqedonisë, tërmeti ka qenë me epiqendër në liqenin e Ohrit.

Më herët, kanë ndodhur edhe disa tërmete në vend që kanë dridhur vendin.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *