Home / Lajme / Maqedoni / Tetovë, protesta kundër deponisë së egër (Foto)

Tetovë, protesta kundër deponisë së egër (Foto)

Banorët e lagjes “Dardania” e cila ndodhet në afërsi të deponisë së egër në Tetovë, për sot në orën 13:00 ka paralajmëruar protesta me qëllim që organet kompetente të gjejnë zgjidhje për mbeturinat në hyrje të qytetit.

Protestat i mbështet edhe organizata ekologjike “Eco Guerill”, të cilët ju bëjnë thirrje tetovarëve të bashkangjiten në protesta dhe të detyrojnë komunën të zhvendosë deponinë.

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *