Home / Shëndeti / Thuajuni lamtumirë qimeve të fytyrës dhe të trupit vetëm me këtë përzierje

Thuajuni lamtumirë qimeve të fytyrës dhe të trupit vetëm me këtë përzierje

Qimet e fytyrës dhe të trupit janë makthi i çdo gruaje dhe ata janë gjithmonë në kërkim të metodave që i zhdukin ato plotësisht. Shumica e tyre përdorin metoda të tilla si depilim me makinë, me dyll apo produkte të tjera. Por, ato shfaqen sërish vetëm pas pak kohësh.

Ndërsa, trajtimet me lazer dhe elektrolizë janë të efektshme, por shumë të kushtueshme. Për fat të mirë ka një mënyrë të përkryer që i jep fund problemit tuaj me qimet e fytyrës dhe trupit. Ju duhen disa përbërës kaq të thjeshtë sa mund t’i gjeni në çdo kohë.

Përbërësëit:
1 vezë (e bardha)
½ lugë gjelle miell misri
1 lugë gjelle sheqer

Udhëzime:
Miksoni të bardhën e vezës me miellin e misrit dhe sheqerin në një enë të vogël. Përziejini mirë derisa të merrni një masë kremoze të trashë.
Aplikojeni atë në lëkurë të thatë në drejtim të rritjes së qimeve. Hiqeni më pas në drejtim të kundërt të rritjes së tyre. Më pas lajeni trupin ose fytyrën me ujë të ngrohtë.

Gjithashtu lexo

Barishtja e Qepujkave – Bima me Vlera të Pafundme

Edhe pse njihet me emër Italian, Erba cipollina, pra barishtja e qepujkave, bimën aromatike me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *