Home / Gatojca / Torte pa pjekje

Torte pa pjekje

Fillimishte i pjekim përbëresit e pjesës se bardhe, pasi të kalon nxehtësia e parë e derdhim në enë.Pastaj fillojmë ta përgatisim pjesën me kakao, e pjekim edhe atë dhe e derdhim mbi pjesën e bardhë.Biskotat ia vendosim glazures në midis rreth 12-13 copa, në frigorifer e vendosim për ngrirje ku duhët të qëndroj rreth 6-7 orë.Në fund ia derdhim sosin e çokollatës dhe pemën e dëshiruar.

Përbërësit

PËR PJESËN E BARDHË
3 gota qumësht
gjysme gote sheqer
7 luge te gjelles bollgur
1 vanilje
PËR PJESËN ME KAKAO
3 gota qumësht
gjsyme gote sheqer
7 luge te gjelles bollgur
2 luge te gjelles kakao
vanilje

Gjithashtu lexo

Çokollata ‘Raffaello’: toptha më të shijshëm për vetëm 15 minuta!

Nevojiten: ▪ 5 dl qumësht ▪ 3 pudingë vanilje ▪ 200 g sheqer pluhur ▪ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *