Home / Lajme / Rajon / Tre persona janë lënduar më rëndë gjatë një sulmi me “Koktej molotov” në një restorant të Parisit

Tre persona janë lënduar më rëndë gjatë një sulmi me “Koktej molotov” në një restorant të Parisit

Tre persona mbrëmë janë lënduar rëndë kur një sulmues i panjohur ka hedhur “Koktej molotov” në një restorant në Paris, bënë të ditur mediat lokale.

Të lënduarit të cilët kanë marrë djegie të rënda, janë transferuar menjëherë me helikopter në spital.

Tymi i dendur i ka penguar ekipet e ndihmës së parë mjekësore të hyjnë në ndërtesën në periferinë Obervilie, me qëllim që të kontrollojnë nëse ka ende persona të lënduar.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *