Home / Shëndeti / Tri mënyra natyrale për të shpëtuar përgjithmonë nga era e këmbëve

Tri mënyra natyrale për të shpëtuar përgjithmonë nga era e këmbëve

Kush nga ju ndihet në siklet sa herë i duhet të heqë këpucët në shtëpinë e dikujt nga frika se sapo të heqë ato, era këmbëve do të ndihet në të gjithë shtëpinë?

Kjo gjë në fakt është e sikletshme pasi na ndodh herë pas here që këmbët tona të mbajnë erë. Po si mund ta eleminojmë këto problem në kushte shtëpie? Nga studimet e bëra del është arritur në përfundimin se këta tre produkte që do të lexoni më poshtë, do t’ju ndihmojnë për largimin e erës së keqe të këmbëve.

Çaji i zi

Përbërësit e këtij çaji mbyllin poret e lëkurës dhe vrasin bakteret përgjegjëse për erën e keqe të këmbëve. Ajo që duhet të bëni është të zhysni këmbët në një legen me ujë të ngorhtë në të cilin ndodhen 2­3 bustina çaji të zi. Mbajini këmbët për 30 minuta në këtë ujë dhe më pas fshijini me peshqir, më pas lyeni këmbët me pudër dhe vishni çorape

Soda e bukës

Soda e bukës neutralizon pH e lëkurës, duke reduktuar sasinë e prodhimit të djersës.Fusni këmbët çdo natë në një legen me ujë ku janë shtuar 4 lugë sodë buke e do të shihni që era e këmbëve nuk do të ndihet më.

Kripa “Epsom”

Fusni këmbët në një legen me ujë ku më parë keni shtuar 4 lugë nga ky lloj kripe dhe do të shihni rezultate të mrekullueshme.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *