Home / Lajme / Botë / Trump, i gatshëm të dëshmojë nën betim për Comey

Trump, i gatshëm të dëshmojë nën betim për Comey

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se është i gatshëm 100% të flasë nën betim për bisedat e tij me ish shefin e FBI-së, James Comey.

Duke folur në Shtëpinë e Bardhë, ai mohoi t’i ketë kërkuar Comeyt besnikëri apo për ndalim të hetimeve ndaj ish këshilltarit të tij për sigurinë kombëtare,

“James Comey ka konfirmuar shumë nga ajo çfarë kam thënë, dhe disa prej gjërave që ai tha nuk janë të vërteta”, tha Trump.

Comey thotë se Trump e pushoi atë nga puna për shkak të hetimit ndaj Rusisë.

Ish shefi i FBI ishte duke hetuar nëse presidenti apo zyrtarët e tij të fushatës konspiruan me Kremlinin për të ndikuar zgjedhjet presidenciale të vitit të kaluar në SHBA në favor të  Trump./Arbres.info

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *