Home / Lajme / Maqedoni / Trupat ushtarak Amerik vijnë në Maqedoni

Trupat ushtarak Amerik vijnë në Maqedoni

Trupat e Ushtrisë Amerikane do të futen paqësisht në territor të Maqedonisë për të kryer ushtrime luftarake në Krivollak.

Sipas RTVM-së, një gjë e këtillë është lejuar nga vetë Qeveria e Maqedonisë. Këto janë ushtrimet e para të këtilla të SHBA-ve, si mbështetje ushtarake e tyre për manovrat ushtarake që do të mbahen në Hungari, Rumani dhe Bullgari, nga 11 e deri më 20 korrik.

Mediat amerikane njoftojnë se trupat ushtarake amerikane tashmë janë nisur drejt Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *