Home / Lajme / Maqedoni / Vetëm edhe 4% deri në përfundim të numërimit, ja si janë rezultatet (Foto)

Vetëm edhe 4% deri në përfundim të numërimit, ja si janë rezultatet (Foto)

Ka mbetur vetëm edhe katër përqind e numërimit të votave nga zgjedhje te mbajtura dje në çdo komunë të Kosovës.

Në bazë të këtyre rezultateve të publikuara nga KQZ në prirje e sipër vazhdon të jetë koalicioni PDK-AAK-NISMA, me 34.36 përqind.

Lëvizja Vetëvendosje ka rezultat prej 26.86 përqind dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa me 25.77 përqind të votave, transmeton Indeksonline.

Pritet që edhe pak të përfundojë i gjithë procesi i numërimit të votave nga KQZ, nga gjithsej 2 mijë e 290 vendvotime sa ishin nëpër qendrat e Kosovës.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *