Home / Lajme / Botë / VIDEO/ Efekti ‘zombi’! Dhjetëra të vdekur në Britani

VIDEO/ Efekti ‘zombi’! Dhjetëra të vdekur në Britani

Pamjet shokuese tregojnë një grup njerëzisht të rrëzuar bri një muri, të paaftë për të lëvizur, pasi dyshohen se kanë marrë një lloj të ri të dyshuar të drogës “zombie” e quajtur Power.

Numri i përdoruesve të kësaj droge po merr rritje.

Përdoruesit e dyshuar në Newcastle janë vërejtur në qendër të qytetit pasi dyshohet se përdorin një përzierje të kesaj droge.

Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë ndikimin e tmerrshëm dhe vdekjeprurës.

Që nga raporti i parë i kësaj përzierjeje të klasit B më 4 qershor, ka pasur 16 arrestime, ndërsa 10 persona janë vënë nën akuzë.

Shërbimi i Ambulancës në veri lindje është thirrur për të paktën 19 incidente të mëdha vdekjeprurëse deri më tani./SYRI.net/

Image

 

Gjithashtu lexo

Rusia thotë se është pothuajse e sigurt se lideri i ISIS Abu Bakr al-Bagdadi është vrarë

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë sot se është pothuajse e sigurt se lideri …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *