Home / Lajme / Rajon / Vlorë – Dita e Italisë kremtohet në portin e Jahteve në Orikum

Vlorë – Dita e Italisë kremtohet në portin e Jahteve në Orikum

Në përmbyllje të aktiviteteve për ditën e Republikës së Italisë, u organizua edhe  festa e përvitshme në portin e Jahteve. Konsullata e Pergjitshme e Italise ne Vlorë mblodhi dhe bëri bashkë të ftuar speciale , italianë dhe shqiptarë, ndërmjet të cilëve personalitete të institucioneve me të larta. Konsullja e Italisë në Vlorë uroi nje miqësi sa më të mirë dhe më të frytshme .

Është bërë traditë tashmë prej vitesh që festa  e Italise nuk mund të  konceptohet  pa mbledhjen së bashku të shqiptarëve dhe italianë, këtë radhë,  në portin e Jahteve në Orikum të cilët shkëmbejnë përvojat dhe lidhin miqësi.

Aktivitetet për ditën e republikës italiane nisën që më 1 qershor, per tu mbyllur me mbrëmjen gala të se dielës në mbrëmje.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *