Home / Kryesoret / VMRO – DPMNE: Shteti është shndërruar në vegël të LSDM-së

VMRO – DPMNE: Shteti është shndërruar në vegël të LSDM-së

Përmes një kumtese dërguar mediave, OBRM-PDUKM-ja e akuzon LSDM-në se e ka shndërruar shtetin në vegël partiake, edhepse paralajmëroi departizim.

OBRM-PDUKM-ja i qaset rastit të Oliver Spasovskit, që tashmë është nënkryetar i LSDM-së, duke e krahasuar me rastin e Gordana Jankuloskës, e cila nga LSDM-ja konsiderohej si çështje problematike për shkak të funksionit të saj në parti.

Sipas tyre, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, dëshiron që ta shpëtojë veten nga ndjekja penale dhe nga procesimi i veprave penale ndaj tij.

Gjithashtu lexo

Pastrimi i lumit shkakton shumë pluhur, banorët ankohen – (VIDEO)

Më shumë se dy javë pas vërshimit të lumit në fshatin Poroj punimet në drejtim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *