Home / Lajme / Maqedoni / VMRO i shkoi në iftar Talat Xhaferit, a po e njohin si kryeparlamentar?! (FOTO)

VMRO i shkoi në iftar Talat Xhaferit, a po e njohin si kryeparlamentar?! (FOTO)

as shumë tentativave për bojkot dhe mosnjohje të kryeparlamentarit të ri Talat Xhaferi, VMRO e Nikolla Gruevskit më në fund dorëzohet, transmeton Zhurnal.mk

Kështu, në iftarin e shtruar sonte nga kryeparlamentari Talat Xhaferi krahas deputetëve tjerë, kordinatorëve të grupeve parlamentare dhe përfaqësues të partive parlamentare është parë dhe Ilija Dimovski deputet i VMRO-së.

Me këtë pjesëmarje, VMRO automatikisht pranon Talat Xhaferin si kryeparlamentar.

 

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *