Home / Lajme / Maqedoni / VMRO-ja bllokon punën e Kuvendit, nuk lejon votimin e zëvendësministrave (Video)

VMRO-ja bllokon punën e Kuvendit, nuk lejon votimin e zëvendësministrave (Video)

VMRO-DPMNE shkakton zhurmë në kuvend duke akuzuar Kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferri, se ka shkelur nenin 68 alinenë 1 të rregullores për punën e Kuvendit, duke dorëzuar materialet për zv/ministrat e rinj mbrëmë në mesnatë dhe jo 10 ditë para,

Në procedurale deputeti Ilija Dimovski kërkoi të hiqet nga rendi i ditës pika për zgjedhjet e zv/ministrave  ndërsa, sipas kryetarit të kuvendit Talat Xhaferri gjithçka shkon sipas rregullores.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *