Home / Shëndeti / Vuani nga alergjitë e stinës? Shmangni këto 8 fruta

Vuani nga alergjitë e stinës? Shmangni këto 8 fruta

Stina e pranverës është një periudhë e bukur e vitit, pasi moti fillon e përmirësohet pas largimit të dimrit. Por për të gjithë ata persona që vuajnë nga alergjitë e kësaj stine, pranvera ju sjell disa probleme jo të vogla.

Antibiotikët ju vijnë në këtë rast në ndihmë për të evituar përkeqësimin e situatës, por edhe mjekimet natyrale janë të këshillueshme.

70% e njerëzve alergjikë kanë reagime të pakëndshme si edhe përkeqësime, pasi konsumojnë disa produkte të caktuara, zakonisht frutat.

Ja disa nga frutat që duhet të evitoni në momentin që jeni prekur nga alergjitë:
– Molla
– Karrotë
– Kivi
– Dardhë
– Qershi
– Pjeshkë
– Portokalle
– Banane

Gjithashtu lexo

Të Panjohurat Efekte të Muçmollave Shqiptare

Muçmolla, fruti tipik që zbukuron oborret dhe kopshtet shqiptare Foto: WebLibrary Muçmolla është vogëlushja e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *