Home / Kryesoret / Zaev në Bullgari, do të kërkojë mbështetje për në NATO dhe BE

Zaev në Bullgari, do të kërkojë mbështetje për në NATO dhe BE

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, i shoqëruar nga një delegacion qeveritar, zhvillon sot vizitën zyrtare në Bullgarinë fqinje.

Ai do të ketë takim me homologun e tij bullgar, Boyko Borisov, duke filluar kështu vizitën dyditore në Bullgari. Zaev do të kërkojë nga ky vend i BE-së mbështetjen maksimale për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe në BE.

Bullgaria do të merr kryesimin e Presidencës së BE-së dhe ky është një moment mjaft i rëndësishëm edhe për Maqedoninë.

Gjithashtu lexo

Pastrimi i lumit shkakton shumë pluhur, banorët ankohen – (VIDEO)

Më shumë se dy javë pas vërshimit të lumit në fshatin Poroj punimet në drejtim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *