Home / Lajme / Rajon / ZAEV NË SOFJE: “ME BORISOVIN SË BASHKU DO TA FESTOJMË ILINDENIN”

ZAEV NË SOFJE: “ME BORISOVIN SË BASHKU DO TA FESTOJMË ILINDENIN”

“Më 2 gusht do të festojmë ‘Ilindenin’ në Republikën e Maqedonisë dhe do të nënshkruajmë marrëveshje për fqinjësi të mirë”, deklaroi kryeministri Zoran Zaev pas takimit me nikoqirin Bojko Borisov në Sofje. Kryeministri bullgar Borisov, siç njofton BGNES, do të vizitoj Maqedoninë dhe do të përkulet para përmendores së historisë së përbashkët.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *