Home / Kryesoret / Zaev, Spasovski, Lika dhe Arifi vizitojnë fshatin Poroj (Video)

Zaev, Spasovski, Lika dhe Arifi vizitojnë fshatin Poroj (Video)

Kryeministri Zoran Zaev së bashku me, Oliver Spasovski, Hazbi Lika dhe Teuta Arifi sot vizituan fshatin Poroj në Tetovë, i cili gjatë ditës së djeshme u kaplua nga reshje të mëdha të shiut dhe si pasojë lumi doli nga shtrati,

 

Paraprakisht Zaev dhe Spasovski u takuan me kryetaren e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, në hapësirat e komunës, ndërsa më pas udhëtuan për në Poroj.

Në takim me qytetarët e Porojit, Zaev tha se do të angazhohet që të kthejë gjendjen e mëparshme në fshat duke angazhuar makineri për të pastruar fshatin./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *