Home / Lajme / Maqedoni / Zaevi vazhdon të emërojë drejtorë, BDI dhe Aleanca asnjë

Zaevi vazhdon të emërojë drejtorë, BDI dhe Aleanca asnjë

Në seancën e djeshme  qeveritare janë bërë edhe disa ndryshime kadrovike, me çka disa drejtorë janë shkarkuar nga funksionet e tyre, njofton Portalb.mk.

Sipas kumtesës së Qeverisë, për drejtor të ri të Entit Shtetëror për Statistika është emëruar, Apostoll Simovski, ndërkaq është shkarkuar Lidija Kostovska. Qeveria për drejtor të ri të Agjencisë për Administratë e ka emëruar Spase Gligorovin, ndërkaq e ka shkarkuar Zhaklina Nikollovskën.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *