Home / Lajme / Maqedoni / Zv/kryeministri Osmani jep lajmin e mirë

Zv/kryeministri Osmani jep lajmin e mirë

Zv/kryeministri për eurointegrime Bujar Osmani përmes një postimi në Fejsbuk ka bërë të ditur në zhbllokimin e mbështetjes finansiare nga BE për Maqedoninë.

“Sapo më informuan jo zyrtarisht se sot në Stokholm, komiteti drejtues i WBIF( Western Balkan investment Framework) ka marrë vendim që të liron mbi 110 milion euro per projekte infrastrukturore ne Maqedoni, krejt kjo si rrjedhojë e angazhimit dhe klimës së re politike ne vend:
-75 milion euro per linjën hekurudhore të koridorit 8
-27 milion euro per rrugën Kercovë-Gostivar
-7 milion euro per rrugën Kriva Pallankë-Deve Bair
Maqedonia po rikthehet në rrugën e duhur!”, ka shkruar Osmani.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *