Home / Lajme / Maqedoni / Alpet shqiptare, bukuritë që po i lënë “pa frymë” gjermanët kur vijnë në Shqipëri! (Foto)

Alpet shqiptare, bukuritë që po i lënë “pa frymë” gjermanët kur vijnë në Shqipëri! (Foto)

Edhe pse rrjetet sociale janë të mbushur me ankesa për çmimet apo cilësinë e ujit, sërish turistët që po mbushin Shqipërinë janë të shumtë.

Nëse u hedh një sy mediave gjermane, e kupton që fiksimi i tyre mbeten Alpet e Shqipërisë.

Këtë herë rrjeti MDR ka përgatitur një reportazh për këto zona akoma të virgjëra.

Qindra e mijëra gjermanë vërshojnë çdo vit për të shijuar bukuritë e natyrës, mikpritjen, ushqimet dhe zakonet tradicionale.

Por mbi të gjitha ata vijnë për të shijuar ecjen në male.

Më sipër një galeri e përgatitur nga MDR. /mapo.al/

TË NGJAJSHME

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *