Home / Lajme / Maqedoni / Anulohet seanca gjyqësore kundër Bogoevskit

Anulohet seanca gjyqësore kundër Bogoevskit

Gjykimi për shpifje kundër ish-agjentit, Sllobodan Bogoevski, nga dyshja e BDI-së, Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi, është shtyrë, edhe atë më pesë shtator,

Për gjykimin, ishte problem se nuk mund të konfirmohej kompetenca e lëndës sepse Bogoevski deklaratën për ‘Magyar Telekom’ e ka dhënë për nevojat e gjykatës në SHBA.

Tani duhet të rishikohen bazat e padisë së dorëzuara nga funksionarët e partisë BDI, por edhe nga ane e mbrojtjes e cila konfirmoi se Bogoevski rrëfimin e ka bërë për nevojat e një gjyqi tjetër.

Kryetari i BDI-së, nga Bogoevski kërkojnë tre milionë denarë, ndërsa Xhaferi 2.5 milionë denarë. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *