Home / Kryesoret / Banorët e Ohrit përsëri në ankth, u zgjuan nga tërmetet

Banorët e Ohrit përsëri në ankth, u zgjuan nga tërmetet

Edhe gjatë natës së mbrëmshme banorët e Ohrit nuk patën qetësi nga tërmetet. Edhe pse janë rralluar, megjithatë prapë ka.

Tërmeti i fundit është regjistruar para tre orëve me intensitet prej 2.6 ballëve sipas shkallës së Rihterit me epiqendër në Ohër dhe me thellësi prej 2 kilometrave.

Gjatë natës ka pasur edhe tërmet prej 2.9 shkallëve me epiqendër 6 kilometra larg Ohrit me thellësi prej 0 kilometrave.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *