Home / Lajme / Maqedoni / Barishiq: Kroacia çdoherë do ta mbështetë Maqedoninë në rrugëtimin për në BE

Barishiq: Kroacia çdoherë do ta mbështetë Maqedoninë në rrugëtimin për në BE

Ministri i Drejtësisës, Bilen Saliji, ka zhvilluar një takim me ambasadoren kroate, Danijella Barishiq,

Në takim, siç qëndron Ministria resore, mininistri Saliji ka theksuar se janë të interesuar për bashkëpunim institucional me Kroacinë në sferën e drejtësisë dhe i është falenderuar për interesin e shprehur për bashkëpunim mes Ministrisë dhe Ambasadës së Kroacisë në Maqedoni.

Ambasadorja Barishiq, ndër të tjera ka deklaruar se Kroacia si vend anëtare e BE-së, do ta mbështetë Qeverinë e Maqedonisë në rrugën drejt përmbushjes së kushteve për anëtarësim në BE.

Përndryshe, Kroacia, çdoherë ka qenë mike e mirë e Maqedonisë dhe ka pasur bashkëpunim të mirë, veçanërisht në raste krizash natyrore.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *