Home / Kryesoret / Bubeski kërkon paraburgim për Gruevskin

Bubeski kërkon paraburgim për Gruevskin

“Kërkojmë paraburgim për Nikolla Gruevskivetëm kështu do të sigurohet prania e tij. Të akuzuarit nuk mund t’i dorëzohet asnjë thirrje, e ka pranuar vetëmnjë me 06.04.2017”, theksoi Gavrill Bubevski nga PSP-ja, njofton Portalb.mk.

“Nuk arritëm të gjejmë dorëzues që t’ia dorëzojë ftesën, as postë. Të gjithë ftesat tjera i kanë marrë sigurimi i tij. I kemi dërguar 10-të ftesa Gruevskit dhe për shkak mos përgjigjes së ftesave, ai është i akuzuar për pengimin e drejtësisë”, ka shtuar Bubevski.

Gruevski akuzohet për tre vepra penale të rënda, mes të cilave edhe si krijues i shoqërimit kriminel. Nga PSP-ja kërkojnë paraburgim për ish kryeministrin me arsye se mund të ndikojë ndaj dëshmitarëve dhe ndaj të akuzuarit tjerë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *