Home / Lajme / Botë / Çavusoglu akuzon Gjermaninë

Çavusoglu akuzon Gjermaninë

Ministri i jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu akuzoi sot Gjermaninë se po ofron strehim për terroristët e Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) dhe organizatë së predikuesit Fetullah Gylen, e njohur në Turqi si FETO.

“Si një vend që ofron strehim për terroristët e PKK dhe FETO-n ne territorin e saj, Gjermania tregon standarde të dyfishta dhe kjo është e pranueshme”, ka shkruar Çavushogllu në rrjetet sociale, raporton Reuters.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *