Home / Lajme / Rajon / Çfarë e shkaktoi shpërthimin në Velipojë, dalin detajet e reja nga inspektimi

Çfarë e shkaktoi shpërthimin në Velipojë, dalin detajet e reja nga inspektimi

Dalin detajet e reja per shperthimin ne Velipoje, ku mbeten 4 te plagosur, dy prej te cileva, babe e bir pronaret e restorantit dhe 20 te tjere te lenduar me lehte.

Velipoje-1

ISHT ka reaguar pas ngjarjes dhe ka sqaruar se nga inspektimi qe u be nuk ka pasur shperthim bombole ne restorant, sikunder u raportua ne fillim.

Shperthimi i fuqishem ka ardhur nga rrjedhja e gazit te nje cisterne 1 mije litershe me gaz ne ambintet e bodrumit, qe ishte vendosur per perdorim ne kuzhine.

Inspektoret janë futur në ambientet e lokalit dhe konstatuan se në bodrum ka pasur një cisternë 1 mijë litërshe me gaz për përdorim në kuzhinë.

Ka rrjedhur gazi i kësaj depozite që ka sjellë shpërthimin. News 24 raporton se ambienti është në pronësi të Seit Fishtës. ish-kryetar i Komunës së Velipojës, biznesmen ndërtimi dhe ish-kandidat i PS për deputet.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *