Home / Kryesoret / Debat publik për ndryshime të Ligjit për të drejta autoriale

Debat publik për ndryshime të Ligjit për të drejta autoriale

Ministria e Kulturës e Republikës së Maqedonisë sot organizon debat publik lidhur me përgatitjen e projekt-ligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për të drejta autoriale dhe të drejta të ngjashme.

 

Debati do të mbahet në Galerinë kombëtare Hamami i Daut Pashës, ndërsa në të do të merr pjesë edhe ministri i Kulturës, Robert Alagjozovski.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *